Víkendový pobyt v Miláně

Severoitalské město Milán je pro víkendový pobyt jako stvořené. Během dvou dní zde totiž můžete poznávat historické skvosty i romantická zákoutí a užít si ruch moderního velkoměsta. Mnoho turistů vyráží do Milána i za nákupy – Milán je totiž světově proslulým městem módy. Co vše byste měli vidět?

Do Milána se můžete dostat velice levně

Dobrou zprávou pro všechny cestovatele je, že do Milána pravidelně z České republiky létá i nízkonákladová letecká společnost Wizz Air. Tato letecká společnost nabízí i zpáteční letenky do Milána, jejichž cena nepřekračuje 1 500Kč. Vyplatí se proto sledovat její nabídku. Lety do Milána vypravuje například i easyJet – i s touto leteckou společností se do Milána dostanete za méně než 1 500Kč. Wizz Air létá na letiště Milan Bergamo, easyJet na letiště Milan Malpensa. Z obou letišť se do města pohodlně dostanete pravidelnými autobusovými nebo vlakovými linkami. Doba letu je přibližně 1,5 hodiny. Pokud máte rádi pohodlnější cestu letadlem, kupte si letenky u ČSA, jejich cena se pohybuje okolo 3 000Kč i výše. ČSA také létá na letiště Milan Malpensa.

Po Miláně nejvýhodněji s MilanoCard

Pokud pojedete do Milána na víkend a budete toho chtít vidět co nejvíce, vyplatí se vám, pokud k přesunu mezi jednotlivými místy budete používat městskou hromadnou dopravu. Využít můžete metro, autobusy nebo trolejbusy. Linky na sebe dobře navazují a většinou jezdí na čas. Na nákupu jízdenek můžete výrazně ušetřit díky MilanoCard. Koupit si jí můžete na 24 hodin nebo i na 3 dny. Karta na 24 hodin stojí 6.50 € a 13€ na tři dny. Kromě volného jízdného s ní získáte i výrazné slevy na vstupy do památek, do muzeí, galerií nebo třeba i na jídlo ve vybraných restauracích.

Historické památky Milána – pokocháte se skutečnými skvosty

Milán je město s dlouhou a zajímavou historií, kterou můžete poznat díky velkolepým historickým památkám. Začít můžete prohlídkou proslulého Duomo di Milano (Katedrála Narození Panny Marie), který je postaven z bílého mramoru a jehož stavba začala v roce 1386. Nejvyšším bodem katedrály je socha Panny Marie – symbol Milána. Úchvatná je také bazilika sv. Ambrože (basilica di Sant’Ambrogio) a vaší třetí zastávkou by rozhodně měl být kostel Santa Maria delle Grazie, kde je vystaven známý obraz Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. Vstupenku sem si ale musíte rezervovat s předstihem. Pokračovat můžete ke Castello Sforzesco – hradu rodiny Sforzů, ve kterém se nachází i několik krásných muzeí. Pokochat se můžete i nádhernou Bazilikou svatého Vavřince a za návštěvu jistě stojí i Biblioteca Ambrosiana – obrovská knihovna, která ukrývá i sbírku kreseb Leonarda da Vinciho. V historickém centru města se nachází i další světově proslulá stavba – operní dům Teatro alla Scala. Prohlédnout byste si také měli renesanční chrám Santa Maria presso San Satiro.

Vyrážíme za nákupy

Milán je město módy, a proto byste si neměli možnost výhodnějších nákupů nechat uniknout. Za prohlídku jistě stojí proslulá zastřešená pasáž – Galerie Viktora Emanuela II., kde se nachází řada těch nejluxusnějších obchodů. Mnoho obchodů s módou najdete také v nákupním domě La Rinascente. Obchody a obchůdky s luxusní módou najdete vlastně všude ve městě. Nezapomeňte navštívit ani některou z parfumerií. Parfémy můžete v Miláně koupit i podstatně levněji.

Fotbalový svatostánek navštivte také!

Pokud už budete mít historické skvosty prohlédnuté a nákupů budete mít dost, navštivte fotbalový stadion Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), kde sídlí fotbalový klub AC Milán a Inter Milán.

Romantika města vás dostane

Unikátem Milána jsou uměle vytvořené říční kanály Navigli. V jejich okolí si můžete užít příjemné procházky a užít si tak romantická zákoutí města.