Belgie láká turisty na nádherná města, úžasnou přírodu, lahodnou čokoládu i netradiční druhy piva. Tato malá země jistě stojí za návštěvu. Belgičané si turistů váží, takže se můžete těšit na pohodlné cestování i výhodné ceny.

Doprava do Belgie

Protože Belgie není příliš velkou zemí, letecky se dostanete do Bruselu – tedy do hlavního města. Nízkonákladová letecká společnost – Ryanair vás přepraví z Bratislavy na letiště Brusel Charleroi, které je od Bruselu vzdálené cca 45 minut jízdy autobusem. Z Prahy se do Belgie dostanete s ČSA či Brussels Airlines přímo na letiště Brusel International, které leží přímo u města. Zvolit můžete i dopravu autobusem. Do Belgie pravidelně jezdí Eurolines a koupit si můžete jízdenku do Bruselu, Gentu či Antverp.

Doprava po Belgii

Nejvýhodnější, nejpohodlnější a také nejrychlejší cestování po Belgii si užijete vlakem. Belgie má hustou železniční síť, hlavní železniční uzel se nachází v Bruselu. Dobrou zprávou je, že si můžete jízdenky rezervovat online. Příjemné je i v tom, že můžete využít celou řadu slev. Levnější jsou jízdenky skupinové, víkendové, pro více osob nebo jízdenky zpáteční. Vlakem se pohodlně dostanete do všech měst i vesniček. Autobusová doprava je méně přehledná a musíte počítat s tím, že zejména v menších městech a vesnicích autobusy staví jen na znamení a zpravidla nejezdí na čas. V Belgii si samozřejmě můžete půjčit i automobil. Připravte se ale na zácpy, či nepříliš přehledné značení.

Na co si dát pozor

Belgie je bezpečnou zemí, ovšem zvýšenou pozornost musíte věnovat svým věcem například na nádražích nebo při procházce nočním Bruselem. Některé zapadlé uličky nejsou příliš bezpečné. Belgičané mají turisty rádi, takže se zde bez problémů domluvíte anglicky, francouzsky i německy. V zemi se platí eurem a téměř všude se dá platit kartou. Belgie je také zemí, kde se usídlilo mnoho různých kultur – takže se připravte na velmi zajímavá setkání.