Anglie

Anglie je zemí, která nabízí turistům mnoho zajímavých míst k vidění. Pokud se chystáte do Anglie, jistě vás potěší výhodné ceny letenek nebo kvalitní vnitrostátní doprava, díky které nemusíte zůstat jen v jednom městě. Jak se do Anglie dostat nejvýhodněji, na co si dát při přepravě pozor a co byste rozhodně měli před cestou sem vědět?

Doprava do Anglie

Z České republiky se do Anglie můžete dostat letecky velice levně. Konkurenční boj mezi nízkonákladovými aerolinkami totiž trvá a tak se ceny za zpáteční letenku do Londýna mohou pohybovat i okolo 1000Kč. Do Londýna pravidelně létá z Prahy Wizz Air a easyJet. Z Brna se levně do Londýna dostanete s Ryanair. S easyJet můžete z Prahy letět i do Edinburgu. Levné letenky do měst Manchester, Leeds a Newcastle nabízí letecká společnost Jet2. Autobusové spojení do Londýna nabízí Eurolines i Student Agency. S Eurolines se pohodlně dostanete i do Doveru. Pokud se rozhodnete vyrazit autem, připravte se na dlouhou cestu. Abyste se dostali na pevninu, musíte absolvovat cestu přes La Manche. Zvolit můžete trajekt nebo Eurotunel. Trajekt je levnější, cesta tunelem je pohodlnější a rychlejší. V obou případech je lepší, pokud si jízdenky zarezervujete dopředu.

Cestování po Anglii

Motoristé pozor – nezapomínejte na to, že v Anglii jezdí nalevo. Takže vám to může dělat veliké potíže. Pravidla silničního provozu jsou podobná jako u nás a platí i nulová tolerance alkoholu za volantem. Pozor si dejte i na značení rychlostních limitů pro dané silnice – udává se v mílích. Platí, že 30 mil/h je 48 km/h. K dopravě po Anglii se vyplatí využít rychlé a pohodlné vlaky. Vlakovou přepravu zajišťuje několik společností. Zajímavé je, že si cestu vlakem můžete naplánovat díky National Rail Enquiries. Pohodlné je i cestování autobusem. Velice levné jízdenky nabízí Megabus.

Co je dobré vědět

Do Anglie můžete vycestovat s platným průkazem totožnosti nebo na cestovní pas, přičemž platí, že platný cestovní doklad musí mít i děti. V Anglii se platí librami – 1 libra je přibližně 34Kč. Ceny veškerého zboží jsou srovnatelné s Českou republikou. Mnoho Čechů do Anglie ale vyráží za nákupy. Ceny oblečení ve vybraných obchodech jsou opravdu nízké. V Anglii se používají zástrčky se třemi kolíky – adaptér koupíte téměř v každém obchodě. Číslo pro tísňovou linku je 999.