Víkendový pobyt v Barceloně

Barcelona je druhým největším městem Španělska. Je osobitým unikátem, který rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí celou řadu turisticky zajímavých atrakcí – užít si zde můžete prohlídku historických památek, nákupy v luxusních obchodech, ruch tržišť, Barcelona láká také na umění – vydat se můžete po stopách Gaudího a po náročné prohlídce města si můžete odpočinout i na pláži. Co byste tedy měli vidět, pokud vyrážíte za krásami Barcelony?

Cesta letadlem do Barcelony i za pár korun

Barcelona je od Prahy vzdálená zhruba 1 720km. Nejpohodlněji se tedy do Barcelony dostanete letadlem. Z Prahy létá pravidelně hned několik leteckých společností. Nejvýhodnější letenky do Barcelony můžete koupit u Vueling Airlines, jejich cena je přibližně 3 000Kč, v případě akcí se ale dají sehnat i pod 2 000Kč. Do Barcelony z Prahy létá také Iberia. Let do Barcelony trvá zhruba dvě hodiny, což je příjemné. Do města můžete vyrazit i autobusem s Eurolines, jízdenka stojí okolo 3 000Kč a cesta trvá 24 hodin.

Doprava v Barceloně – metrem, busem nebo pěšky

Po Barceloně se můžete pohybovat hustou sítí MHD. Funguje zde metro a oblíbené jsou i autobusy, které vás pohodlně dovezou na všechna turisticky zajímavá místa. Pokud budete využívat MHD, vyplatí se vám, pokud si koupíte Barcelona card. Za dvoudenní Barcelona card zaplatíte 33.30€ a získáte díky ní volnou přepravu linkami MHD a výhodnější či volné vstupné do vybraných turistických atrakcí. Ke kartě dostanete i přehledný seznam míst, kde všude budete moci její výhody využít.

Barcelonou po stopách Gaudího

Antoni Gaudí byl jedinečným umělcem – architektem a stal se významným představitelem secese. Jeho stavby dávají Barceloně jedinečný vzhled a atmosféru, takže je nesmíte při návštěvě města rozhodně zapomenout navštívit. Prvním vaším cílem by rozhodně měl být impozantní chrám Sagrada Familia – proslulý je tím, že se neustále staví. Pohled na Sagrada Familia vás uchvátí a věřte, že zde strávíte třeba i hodinu. Další zastávkou za poznáváním Gaudího staveb by měla být Casa Milà. Tento dům mnohým připomíná přírodní sklaní masiv. Unikátní je netradičním systémem vyhlídek na střeše, odkud je krásný výhled na město. Vaší třetí fantastickou zastávkou by měla být budova Casa Batlló. Upoutává hrou barev a oblými tvary. Nejlépe si díla geniálního Gaudího můžete prohlédnout v Parku Güell. Park vypadá jako pohádkový svět a je dokonalou ukázkou Gaudího díla. Příroda je propojena s různě velikými stavbami. Nachází se ze i proslule známá terasa, kterou zdobí zábradlí vytvořené barevnou mozaikou. Z terasy je nádherný výhled do širokého okolí. Mezi další stavby, které rozhodně stojí za vidění, patří Casa Vicens či Palacio Güell. Na prohlídku Gaudího děl si vymezte alespoň jeden den, abyste nasáli jejich úžasnou atmosféru.

Akvárium, přístav, Kolumbus a koupání

Pokud si chcete od staveb odpočinout, rozhodně navštivte Akvárium. Tvoří ho hned několik obrovských nádrží, kde si můžete prohlédnout svět moře. Pokud budete odvážní, můžete se objednat i na potápění se žraloky. Můžete se zde projít i skleněným tunelem a stát se tak doslova součástí mořského světa. Akvárium leží v přístavu, který si prohlédněte také. Odtud se pak můžete vydat na městkou pláž, kde si můžete odpočinout. Po odpočinku můžete zamířit i ke známému Památníku Kryštofa Kolumba, který stojí nedaleko přístavu. V přístavu se můžete zastavit i v Námořní muzeu.

Skvělé zakončení na stadionu

Jestliže jste v Barceloně, měli byste navštívit i světově známý stadion Nou Camp, který je domovem FC Barcelona. Stadion pojme necelých 100 000 diváků a je tak největším v Evropě. Jeho prohlídka uchvátí nejen milovníky fotbalu. Prohlídka stadionu může být krásnou tečkou za vaším víkendem…